آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
کنسرت خیابانی رویداد هنری برای همدلی و افزایش امید

همایون شجریان، رضا یزدانی، مهدی یراحی، فرزاد فرزین و شهرام شکوهی، از خوانندگان جوان موسیقی پاپ کشورمان اخیرا با انتشار پستی در اینستاگرام خود از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه موسیقی خواستند تا با توجه به شرایط اقتصادی کنونی مردم و جو نا امیدی به راه افتاده در جامعه کنسرت رایگان در معابر تهران و مراکز استان ها برگزار کرده و به همین خاطر، پیشنهاد برگزاری کنسرت خیابانی را از وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته اند.


نوازندگی گروه های موسیقی در خیابان های تهران پدیده ای است که در سال های اخیر در کشور رونق گرفته و گروه ها و جوانان نوازنده زیادی را در پارک ها و مراکز خرید و مترو مشاهده میکنیم که قطعاتی ببسیار زیبا را اجرا میکنند.

همایون شجریان برای دومین بار است در طی پنج سال گذشته پیشنهاد اجرای کنسرت خیابانی را مطرح می‌کند و علت آن را هم تنها بهتر شدن حال مردم بیان می‌کند؛ همایون شجریان پیش تر نیز مراسم پرفورمنس خود با نام سی که قرار بود با سهراب پور ناظری اجرا کند را را لغو و آن را به تاریخ دیگری موکول کرد و علت آن را همدردی با وضعیت معیشتی مردم اعلام کرد.

او چنین عنوان کرد که حاضرم سال آینده برای هر کس که دلش بخواهد، اجرای خیابانی داشته باشم و البته این اجرا را فقط برای دل مردم و بدون هیچ مناسبتی در نظر گرفته‌ام که امیدوارم این شرایط از سوی خانه موسیقی فراهم شود.:‌

متن شجریان در اینستاگرام خود:

عزیزان، در این ایام که چون سیاوش در گذر از آتش هستیم، نمی‌دانم چه کنیم تا حال‌مان کمی به شود، چنانچه مشکل مجوز نباشد، سراپا در خدمتم تا بدون هیچ انتفاعی کنسرت خیابانی گسترده برای شما عزیزان اجرا کنم، شاید دل‌مان در کنار یکدیگر آرام گیرد.

پس از اعلام آمادگی همایون شجریان برای برگزاری کنسرت خیابانی، جلسه‌ای با حضور این هنرمند و مدیران شهرداری تهران برای بررسی امکان برگزاری این کنسرت تشکیل شد.

کنسرت خیابانی

در این جلسه به مسائلی همچون زمان و برگزاری کنسرت پرداخته شد و کارگروه‌هایی برای هماهنگی‌های نهادهای تصمیم‌ساز برای بررسی ابعاد این رویداد تشکیل شد.

برزین ضرغامی، مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران در این رابطه گفت: چون تاکنون چنین رویدادی برگزار نشده، این دغدغه جدی ماست و این کنسرت باید با هوشمندی کامل برنامه‌ریزی شود تا این ایده الگو و سرمشق کارهای بعدی باشد.

همایون شجریان هم با اشاره به دلیل درخواست خود برای برگزاری کنسرت خیابانی گفت: «سه سال پیش برای کسانی که تا بحال امکان دیدن کنسرت نداشته‌اند و اغلب در نقاط کم امکانات شهرها زندگی می‌کنند درخواست اجرای کنسرت خیابانی دادم که به دلایلی برگزاری آن میسر نشد. دغدغه برگزاری این کنسرت تا به امروز با من ماند. امروز به دلیل دیگری که می‌دانید این دغدغه مطرح شد؛ البته به هر حال صورت مسأله، یعنی مشکلات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی، سر جای خودش هست. این مسائل تا حل نشود نارضایتیِ جامعه پابرجاست، اما یک رویداد هنری می‌تواند به همدلی و انرژی‌مان کمک کند.»

شجریان ضمن مقایسه برگزاری کنسرت در سالن و فضای باز گفت: «سال‌هاست که در برگزاری کنسرت تجربه کسب کرده‌ام، چه زمانی که در رکاب پدر بودم و چه حالا که کنسرت‌های مستقل خود را در ایران یا خارج از کشور برگزار می‌کنم. به همین دلیل می‌دانم که شرایط کار و برگزاری چگونه است. بنابر این درک می‌کنم که مهم‌ترین اقدام در ساز و کار برگزاری کنسرت خیابانی با جمعیت گسترده برقراری امنیت، آسایش و راحتی عبور و مرور مردم باشد، که از دیدگاه اینجانب با یک همکاری چند جانبه و همدلانه کاملا قابل انجام است.»

 ارسال در حدود 5 ماه قبل  ادامه مطلب »