آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
برج لندن به مناسبت صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول، غرق در نور می شود

به مناسبت صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول و به یاد هزاران نفری که در طول جنگ جان خود را از دست دادند، برج لندن با هزاران مشعل روشن خواهد شد.

مقاله‌ی مرتبط:

سال ۲۰۱۸، صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول است که به «جنگ بزرگ» معروف بود و طی پنج سال جنگ، اروپا و کل دنیا را برای همیشه تغییر داد. برای گرامی‌داشت این روز بزرگ، برج لندن (Tower of London) میزبان یک رویداد خیره‌کننده به نام «فراتر از سایه تیره‌: برج یادآوری‌ها» است. این رویداد ۸ روزه از ۴ تا ۱۱ نوامبر در لندن برگزار می‌شود و برای ادای دین به هزاران نفری که در طول جنگ جان خود را از دست دادند، پیرامون برج با هزاران مشعل روشن می‌شود.

برج لندن

در شب پایانی (۱۱ نوامبر)، روز یادبود در بریتانیا نامگذاری شده و سالگرد اعلام پایان جنگ در یازدهمین ساعت از یازدهمین روز از یازدهمین ماه است. این مراسم در برج لندن، در غروب خورشید شروع و مشعل‌ها از ساعت ۵ تا ۹ هر شب روشن می‌شود. ابتدا، یک شیپورچی، آهنگ «آخرین پست» را می‌نوازد که به‌طور سنتی در مراسم خاکسپاری نظامی یا به احترام جان‌باختگان جنگ نواخته می‌شود. در ادامه، نگهبانان این برج شروع به روشن کردن مشعل‌ها می‌کنند.

بسیاری از مردم در سراسر انگلستان و کشورهای مشترک‌المنافع در روز یادبود، شقایق‌های قرمز کاغذی به لباس‌شان می‌زنند و یک بیت از شعر معروف «در دشت فلاندرز» از پزشک و شاعر کانادایی سرهنگ دوم جان مک‌کری را با هم می‌خوانند. خطوط ابتدایی این شعر به شقایق‌های زیادی اشاره می‌کند که اولین گل‌هایی بودند که در سرزمین فاسد گورهای سربازان در فلاندر بلژیک رشد ‌کردند.

برج لندن

گرامی‌داشت پایان جنگ جهانی اول، طی مراسم‌های دیگری در بریتانیا و سایر کشورها برگزار می‌شود. به عنوان مثال، در واشنگتن دی‌سی، موزه‌های اسمیتسونین (Smithsonian Museums)، از چندین نمایشگاه جدید در مورد جنگ جهانی اول در تاریخ ۶ آوریل ۲۰۱۸ (سالگرد روزی که ایالات متحده وارد جنگ شد)، رونمایی کرد. در همین زمینه، کشور فرانسه چندین مراسم در آخر هفته‌ی ۱۱ نوامبر برگزار می‌کند که شامل سخنرانی رئیس جمهور، امانوئل مکرون در طاق پیروزی (Arc de Triomphe) و ادای احترام نظامی در هتل Hôtel National des Invalides می‌شود.

گالری عکس‌های مراسم برج لندن

 

 ارسال در حدود 2 ماه قبل  ادامه مطلب »